Dobrý den,

dovolte mi prosím na začátek v krátkosti povyprávět příběh jednoho z našich uživatelů Josefa, který utrácel tisíce Kč měsíčně v internetovém marketingu bez jakékoliv návratnosti.

Vyzkoušel několik specialistů i agentur, ale tyto investice se nevracely. Nějaké malé zlepšení viděl v zasílaných reportech, nějaké zlepšení ukazovalo i sledování návštěvnosti. Dokonce přišlo několik málo poptávek navíc proti běžnému stavu. Ne však dost, aby se peníze vrátily, ba dokonce vygenerovaly nějaký zisk navíc.

Po těchto zkušenostech se Pepa rozhodl k radikálnímu kroku - nejprve se naučí optimalizaci pro vyhledávače sám. Jen tak může zjistit, zda-li se jedná o raketovou vědu nebo rutinní práci jako každou jinou. 

Protože byl Josef sebekritický, přemýšlel, že chyba možná neleží na straně dodavatelů marketingu. Třeba jim neuměl dát správné zadání. On je přece podnikatel. Někdo, kdo perfektně rozumí svému byznysu a dýchal by pro něj ve dne v noci. Třeba ale neuměl podat pomocnou ruku, aby marketéři plně pochopili složitost jeho byznysu a cílovou skupinu.

Přihlásil se tedy na školení od známých odborníků, kteří se SEO léta věnují. Nemohl přece udělat chybu.

Jak školení v Praze slibovalo, dostal parádní nalejvárnu od špičkových lidí z oboru. Kdyby se ho někdo zeptal, bez váhání by školení doporučil. Cestou zpět vlakem si dal hned dohromady plán bitvy s příslibem, že hned v pondělí se pustí do práce a začne upravovat svůj vlastní web podle získaných rad.

Jak si řekl, tak udělal. Hned druhý den se pustil do práce. Odpoledne se poprvé zaseknul. “Jakže to vlastně bylo? Kde najdu ten soubor robots.txt? Kde to ten školitel ukazoval?”  

Marně pátral ve svých poznámkách, toto si bohužel nezapsal. Po chvilce hledání na internetu našel správnou radu a pokračoval dál. 

Ve středu se však zasekl znovu a potřeboval by pomoci. Napsal tedy školiteli e-mail s dotazem a čekal. Slibovanou pomoc v odpovědi dostal o několik dní později. 

Po dvou týdnech těchto stále se opakujících zkušeností začal hledat jiné řešení….

Jmenuji se Dalibor a internetovým marketingem se zabývám od roku 2006. Přímo z mých rukou spatřilo světlo světa více než 300 webů, e-shopů a prodejních stránek. Spolu s kolegy jsem za prvních 10 let svého podnikání dal dohromady přes 2 000 projektů, které dnes generují stovky milionů korun ročně svým majitelům.

Většina z nich vyrostla hlavně díky správné optimalizaci pro vyhledávače.


Jak asi již tušíte, Josef není sám. V posledních několika letech jsem mluvil jak s podnikateli, tak začínajícími SEO specialisty. Stejně jako Josef, i oni měli velmi podobnou zkušenost

Ať jsem již mluvil se stavaři, právníky, daňovými poradci, lektory angličtiny, provozovateli hotelů, majiteli apartmánů, výrobci elektrotechnických součástek, marketingovými specialisty realitní kanceláří, majiteli e-shopů, prodejci letenek či zájezdů nebo prodejcem plotů a oplocení. Všichni mi v bledě modrém potvrdili to samé.

Na klasických školeních získali špičkové znalosti od uznávaných odborníků z praxe. Když však přišli v pondělí do práce a chtěli se pustit do práce, neměli po ruce tu správnou kuchařku, aby mohli kroky opakovat a začít znalosti převádět do praxe.

Zbytek získaných znalostí pak odvála denní pracovní rutina, která nenechávala prostor zdlouhavému sebevzdělávání a doplňování chybějících mezer. Znalosti se tak nepovedlo převést do praxe.

Protože máme díky Collabimu přístup ke stovkám našich uživatelů, kteří již na nějakém klasickém školení byli, uspořádali jsme menší anketu. Takto na ni odpověděli.


Byl/a jste schopna reálně převést získané znalosti do praxe?

“Nebylo vysvětleno na konkretních případech v praxi.”

“Přílišná zahlcenost informacemi”

“i tak to skončilo metodou pokus - omyl - člověk odešel s tím, že něco ví, ale super by bylo, kdyby člověk i dostal paretově seřazeno - nejdřív focus tam, pak tam a tyhle věci pak již jen udržuj či sleduj :)”

“Pochopil jsem co mám udělat, ale nebylo jasně vysvětleno jak.”

“Rychle jsem se v tom začala ztrácet.”

A není se čemu divit. Jak totiž probíhá klasické školení? Po 1-2 hodinách na cestě vlakem či autobusem 6-8 hodin trávíte v jedné místnosti s další dvacítkou lidí, kteří trpí stejným problémem jako vy a hledají řešení.

Přednášející je super odborník, který zná své řemeslo jako své boty. Základy se projedou co nejrychleji, aby se všech 20 účastníků dostalo na stejnou vlnu a výchozí bod znalostí. 

Pak už začíná krasojízda odborných termínů a erudovaných znalostí, kvůli kterému právem patří školitel mezi TOP specialisty v ČR. Nikdo nemůže zůstat na pochybách, že tento pán či paní ví, o čem mluví. 

Jenže nebyly to právě ty základy, kde se mělo strávit trochu více času pro 100% pochopení toho, na čem se bude za chvíli stavět? Není ten školitel vlastně z praxe už příliš daleko a nezapomněl už náhodou, že začátečníci v SEO a hlavně podnikatelé řeší trochu jiné problémy než “crawl budget” (kolik času vám bude věnovat robot vyhledávače)?


STOP, pauzněte to někdo.

"Potřebuji si to poslechnout ještě jednou, zda-li jsem to plně pochopil.” říkáte si. Jenže na to není čas, dalších 19 kolegů se nebude zdržovat takovou banalitou.

V tomto problému by jistě mohla pomoci dodatečná konzultace po skončení školení. Tak jsme se na to také zeptali v naší anketě.


Měli jste po školení/ch možnost osobní konzultace Vašeho problému?

39% dotázaných neměla možnost ani jediné konzultace po školení. To je strašlivé číslo. 

Ti co konzultaci měli upřesnili, že byla většinou ve formě e-mailové podpory a to maximálně 14 dní po ukončení školení. 

Je tato forma opravdu dostatečná pro vysvětlení celodenního školení, kde padají odborné termíny jak hrušky na podzim?


Co kdyby existoval extrémně praktický kurz, ke kterému se můžete kdykoliv vrátit, klidně 10x, když to bude potřeba? 

----

Co kdyby neukazoval jen teoretické poučky, ale na reálných příkladech ukazoval názorné postupy podložené matematikou ukazující ekonomickou návratnost?

----

Co kdyby zde byla možnost se zeptat na věci, které nejsou úplně jasné?

Osobně a klidně půl roku po ukončení kurzu?


Protože jsem hlavně podnikatel, který na SEO a internetovém marketingu vyrostl z firmičky o jedné místnosti a třech studentech (psal se rok 2011) do firmy o 80+ zaměstnancích (2020), 6+ firem provozujících několik e-shopů, marketingovou agenturu, SAAS byznys či genetickou laboratoř, nebyl jsem si jist, že budu umět předat ty úplně nejpraktičtější poznatky právě Vám.

Poprosil jsem tedy o pomoc jednoho z TOP SEO specialistů v ČR - Martina Matějku.


Dalším důvodem, proč jsem chtěl mít Martina na tomto tréninku je fakt, že Martin není pouhý opakovatel naučených SEO pouček.

Mimo své více než 15ti leté působení na SEO trhu jako konzultant provozuje také několik vlastních internetových projektů (hlavně e-shopů), které generují roční tržby přes 15 mil. Kč. I tak stále zůstává věrný svému hlavnímu řemeslu a pomohá jak velkým firmám (pilulka.cz, vekra.cz, skoda.cz….), tak i začínajícím podnikatelům a podnikatelkám (barlinek.cz, palandy.cz a desítky dalších).

Vytvořeno a testováno na lidech, pro lidi

Celý kurz vznikal pod rouškou pandemie po dobu 7 týdnů. Za každou lekcí se skrývá více 30+ hodin společných příprav s Martinem, ve který jsme extrahovali více než 30 let společné praxe v SEO a internetovém marketingu do několika ucelených sekcí, popisujících ty nejdůležitější aspekty optimalizace pro vyhledávače.

Celý kurz byl připravován pro skupinu 5 podnikatelů, kteří tak byli prvními absolventy tohoto kurzu. 

V průběhu celého kurzu jsme si brali zpětnou vazbu.

Co studenti například odpověděli na otázku Co se Vám na lekci nejvíce líbilo? se podívejte níže:

“Celkové pojmenování problémů a definice důležitého (komunikace/ohřívání + zpětná vazba -> do obsahu webu, ostatní méně důležité atd.)”

“Informace a na základě toho uvědomění si, že návštěvník prochází určitým procesem "zahřívání" a jaké mohou být fáze než se z návštěvníka stane doopravdy zákazník.”

“Schopnost spočítat si návratnost úsilí do SEO”

“Praktičnost vysvětlování na příkladu”

“Příklady, praktičnost a odkaz i na konkurenci ;)”

“Výběr toho podstatného i s doporučením a Vašimi osobními zkušenostmi.”

A cena SEO tréninku je?

Nejprve mi dovolte nechat promluvit jednoho z našich absolventů...

Josef (elektrotechnik):

“Reálná cena kurzu je podle mě v našem prostředí 15-20 tis. za účastníka. Když po roce zjistím, že mi SEO začalo fungovat a že mi to přineslo třeba 1E6, pak je částka 20t zanedbatelná.”

Ale co je ale vlastně součástí SEO tréninku od Collabimu?

  • v první řadě je to více než 7 hodin videí napěchovaných TOP know-how o SEO, které vznikaly více než 70 hodin čistého času dvou podnikatelů v internetovém marketingu (doživotní přístup)
  • doživotní přístup ke všem studijním materiálům a podkladům, které se v kurzu probírají. A to včetně interních materiálů společnosti Collabim, které reálně používáme pro náš vlastní marketing (včetně reálných čísel)
  • dodatečných dalších 8 hodin školení systému Collabim s odborníky z praxe společnosti TASTE (doživotní přístup).
  • roční přístup k naší privátní a uzavřené Facebook skupině, kde můžete konzultovat probíraná témata a ptát se na věci, které nebyly úplně jasné
  • půlroční účast na studentských konzultacích, které se konají každý týden ve středu dopoledne a můžete vznášet dotazy přímo 1:1. Odpovídá přímo, bez obalu a podle svých zkušeností sám CEO Collabimu - Dalibor


A cena tedy...

Není výše zmíněných 20 000 Kč na účastníka. Není ani 10 800 Kč. Není ani 6 000 Kč.

Cena je pouze jednorázových 2 899 Kč bez DPH. A to není třeba ani nikam dojíždět. Nemusíte si ani brát den volna z práce. Můžete studovat kdykoliv.

Navíc v rámci této ceny máte k dispozici každý týden know-how člověka, kde by tato částka běžně pokryla maximálně ½ hodinu osobní konzultace.

Josef (výrobce plotů a oplocení):

Když znám nyní hodnotu toho kurzu, tak uznávám, že cena 3.500 je málo. Ale vzal jsem to z rodinných úspor a tak více nedám v této době. ;) Rozhodně jsem byl na "tréninku" na jeden den za cenu něco přes 4.500,- Kč (dokonce jsem to dohledal: www.**********.cz a www.**********.cz). Odnesl jsem si z toho mnoho skvělých nápadů, které jsem však nikdy nedokázal uplatnit. Byly to za mě naprosto vyhozené peníze.

Proč je cena tak nízká?

Pokud nebudete rozumět, jak SEO vlastně funguje a nebudete ho umět správně vyhodnocovat, časem na něj zanevřete

Investice do marketingu pak budete raději vyhazovat oknem za neefektivní PPC (ve většině případů), kde s trochou štěstí alespoň nějaké konverze uvidíte. Pak tedy nebudete používat ani SEO nástroje, bez kterých je práce na optimalizaci pro vyhledávače jako loď na rozbouřeném moři konkurence, bez kapitána. 

A Collabim je nejpoužívanější SEO nástroj od Aše po Novou Sedlicu. Budeme rádi, když si časem budete platit zrovna náš nástroj. A právě tehdy se nám tato investice vrátí. Přesně tehdy, když se vrátí násobně i Vám.

Proč tedy není zadarmo?

Sám na sobě jsem si vyzkoušel, že jedna z nejlepších motivací jak něco reálně změnit a pustit se do práce je investice. Investice do svého vzdělávání.

A taky proto, že co je zadarmo, to nemá cenu.

Upozornění na závěr

Nenechte se mýlit prosím, nenabízím vám tady žádný recept ani nástroj na rychlé zbohatnutí. Nabízím dveře, které vám mohou ukázat směr, pokud se chcete vydat na cestu optimalizace pro vyhledávače a konečně začít váš web opravdu zlepšovat, aby začal pořádně vydělávat.

Vítězové, tedy Ti, kdo jsou vpředu před ostatními. Ti nic neodkládají. Když před sebou vidí práci a možnou cestu, prostě sednou ke stroji a začnou pracovat. 

Předbíhají tak ty, kteří začnou zítra, pozítří, v pondělí nebo příští týden. To jsou přesně ti, které můžete ve výsledcích vyhledávání převálcovat a vzít si od nich návštěvnost. Tu, která bude nakupovat u Vás místo u vašich konkurentů.

Každý den, kdy začnete se svým webem něco dělat je den navíc. Den, kdy ujíždíte konkurenci.


Tak co, začnete právě teď nebo až v pondělí?

S úctou k vám a správnému rozhodnutí

Ing. et Ing. Dalibor Jaroš, v.r.

CEO Collabimu

První absolventi kurzu o něm říkají...

 
 
 
 
 

Michal (majitel e-shopu):

“Seo tréning od Collabimu mi poskytol úplne iný pohľad na môj projekt. Uvedomil som si, kde trávim veľa času a nenesie to žiadne alebo minimálne výsledky. Školitelia sa delili o príklady z praxe a v podstate nebola otázka na ktorú by nevedeli dostatočne odpovedať. Aj keď SEO je veľmi tažka disciplína, po absolvovaní už vidím prvé výsledky posunu mojich pozícii na Google.”

Josef (prodejce oplocení):

“SEO trénink vřele doporučuji všem, kteří chtějí posunout své webové stránky na lepší pozice ve výsledcích vyhledávání a přivést na ně relevantní návštěvníky. Získáte praktické rady a tipy, které jsou velikým přínosem pro praxi. Nečekejte žádné suché definice základních pojmů, ale připravte se na pořádnou dávku užitečných informací, které plně využijete při optimalizaci svých webových stránek! :)”

Petr (majitel e-shopu s dámskou módou):

“Děkuji za skvělý SEO trénink. Díky němu jsem pochopil, které věci jsou v rámci SEO našeho e-shopu opravdu důležité a stojí za to, se na ně zaměřit. Velmi jsem ocenil osobní přístup a praktičnost celého tréninku.”

Josef (prodejce B2B služeb pro elektrotechniku):

“SEO trénink mě překvapil svojí uceleností, hutností informací a především skutečnými příklady z praxe. Díky tomu jsem mohl začít nejen hned začít realizovat opravy některých chyb, ale také začít plánovat potřebné změny na mém webu již se znalostí, čeho chci dosáhnout. Super byly také konzultace, ve kterých jsem jednak měl prostor na dotazy a řešení mých problémů, ale taky jsem mohl vidět druhé, co řeší a jak. Mohu jen doporučit!”

Tereza (marketingová specialistka developerských projektů):

“SEO trénink - plusy: jsou rozhodně vedení letitými profíky v oboru SEO, jejich plné nasazení, pro mě i proniknutí do tajů SEO nástroje Collabim, ... a minusy: SEO trénink není rozhodně nenáročný a nutí ke změně myšlení = bolí to!”


Další ...

“SEO trénink je ideální nástroj pro studium a prohloubení znalostí z oblasti SEO a používání programu collabim.”

“Pracovala som ako začiatočník v oblasti SEO a SEO tréning mi ozrejmil veci, tak ako v teoretickej rovine, tak i v praktickej. Určite odporúčam všetkým začínajúcím SEO pracovníkom, ale i majiteľom webových stránok. Musím vyzdvihnúť ochotu lektora kurzu, ktorý na konzultáciach riešil rôzne situácie s ktorými sme si predtým nevedeli dať rady. Určite odporúčam. :)”

“Velmi přínosný trénink, který jsem v ČR již dlouho hledal.”

“Perfektní nástroj pro zaškolení juniora do problematiky SEO, díky kterému jsme ušetřil spoustu hodin svého času.”

“Jako začátečník v tomto oboru přinesl kurz pozitivní zkušenosti. Po analýze klíčových slov a collabimu vidím po týdnu skvělé výsledky, které me posunuly dopředu ve vyhledávání. V práci na seo budu nadále pracovat pomoci collabimu a pevně věřím, že se dostanu do topu. “


Fakta místo slibů


Ing. Petr Zápotocký

(ANT studio)

"My v ANT studiu využíváme SEO trénink jako podpůrný zdroj pro začínající SEO specialisty."

 

Mgr. Ivo Kylián

SEO konzultant 10 finalistů ShopRoku

"SEO trénink od Collabimu přesně plní to, co slibuje!"

 

Mgr. Michal Binka

(SEO prakticky)

"Kurz SEO trénink od Collabimu bych doporučil všem, kteří se s problematikou SEO seznamují, potřebují se v ní dobře zorientovat nebo se v ní chtějí jen o něco více zdokonalit.

Jestli chcete pochopit, co je v SEO důležité, čemu se máte věnovat a na co si máte dát pozor nebo naopak co nemá smysl dělat, tento kurz se vám bude líbit. Já ho rozhodně mohu všem maximálně doporučit."

 

Kdo Vás bude učit?

Dalibor Jaroš

Internetový podnikatel, CEO Collabimu

www.collabim.cz


Dalibor sám sebe označuje jako dělníka internetu od 2006, kdy začínal jako programátor webových aplikací kultivovat internet v ČR.


Od té doby má na kontě více než 300 webových prezentací sám osobně, s dalšími členy agenturního týmu již více než 2000.


Od roku 2017 vede nejpoužívanější SEO nástroj v ČR a snaží se edukovat českou odbornou i laickou veřejnost v SEO.

Martin Matějka

TOP SEO specialista v ČR, internetový podnikatel

www.martinmatejka.cz


Martin provozuje několik internetových obchodů a patří mezi TOP SEO specialisty v ČR. Pamatuje si rané začátky SEO v ČR a tuto tématiku školí již více než dekádu.


Pro SEO rady si k němu chodí nejen lidé z největších českých projektů (pilulka.cz, vekra.cz, skoda.cz….), ale také i menší podnikatelé, kteří si uvědomují cenu práce s návratností.

Obsah SEO tréninku

  Úvodem
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  1. lekce - Základní pojmy
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  2. lekce - Klíčová slova
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  3. lekce - On-page SEO v praxi
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  4. lekce - Off-page SEO v praxi
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  5. lekce - Technické SEO, základy
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  6. lekce - Vyhodnocování v SEO
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  Doplňkové lekce
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete
  Taste Collabim
K dispozici v dny
dny poté, co se zaregistrujete

Často kladené otázky


Kdy se SEO trénink koná?

To je na něm to nejlepší. Začíná i končí kdykoliv vy chcete. Protože je kompletně on-line, můžete se k němu neustále vracet. Navíc si jako na klasickém školení nemusíte dělat poznámky. Ke každé lekci dostanete navíc kompletní přednáškové podklady i další pracovní sešity a tabulky.


Co když se mi trénink nebude líbit a zjistím že není pro mne?

To se nám zatím nestalo ani u klasických on-line školení, ani u tohoto tréninku. Pokud však do 30 dní od zakoupení tréninku a jeho kompletním shlédnutí usoudíte, že chcete vrátit peníze, dejte nám vědět. Obratem refundujeme.


Není kurz jen promo reklamou na Collabim?

Celý kurz jsme pojali co nejvíce nezávislý na Collabimu tak, aby bylo možné poznatky z něj uplatňovat za pomoci různých nástrojů, většiny zdarma. Cílem kurzu je naučit vás prakticky SEO provozovat a mít z něj reálné výsledky. Jen tak v konečném důsledku můžete ocenit přínos nástrojů jako je třeba Collabim. Collabim neposkytuje placené konzultace ani analýzy, není tedy jeho záměrem vám prodávat poradenství za hodinové sazby. 


Tuto otázku nejlépe vystihuje tato zpětná vazba:

“Já vím, že to neděláte jako promo na Collabim, ale na druhou stranu by se vám do 60 minut vešlo ještě další příklady s Collabimem ;)”


Jak fungují konzultace?

Každý týden v naší skupině zveřejňujeme odkaz, kde přesně se bude daný týden on-line konzultace konat prostřednictvím on-line platformy, kde máte možnost pokládat dotazy. Budete-li mít zájem, odkaz vám budeme posílat i e-mailem, abyste na termín nezapomněli. Přesný čas a hodina je uvedena ve studijním programu.


Je tento trénink spíše pro začátečníky nebo už musím mít něco v SEO za sebou?

Tento kurz jsme připravovali primárně pro majitele firem a začínající podnikatele se zájem o SEO problematiku. Jediné co je třeba umět je zapnout počítač a ovládat e-mail. V rámci tréninku se však i tak dostaneme k tématům, kde se i Martin s Daliborem vzájemně něco přiučili.

Začněte dnes.

2 899 Kč

SEO trénink od Collabimu